14 Şubat 2012 Salı

günde 1saat internet kampanyası

televizyonu çalan hırsıza teşekkür eden evsahibi olacam nerdeyse! internet malum çok hepimizin çok vaktini alıyor bir sürü şeyi pas geçiyoruz .kitap okuyamıyoruz ailemize vakit ayıramıyoruz .zikir .şükür.tefekkür.vaktimiz azalıyor bunları önlemek için şöyle bir karar aldım acizane günde bir saat internet oda zaruri işlerimizi görecek kadar kaç gündür bunu yapmaya çalışıyorum okadar memnunumki mutlaka sizlerede tavsiye ederim dostlar hatta bu konuda bana destek veren yurtiçinden yurtdışından arkadaşlarım ve kardeşlerime huzurunuzda teşekkür ediyorum sağolsunlar varolsunlar hepinizden ALLAH RAZI OLSUN
............................................................................................................................................................
1- 1 dakikada 5 defa Fatiha suresini seri bir şekilde okuyabilirsin.Fatiha suresini bir defa okumak 1400 sevaptır.5 defa okununca bir dakikada 7000 sevap elde edebilirsin.2- 1 dakikada on defa ihlas suresini okuyabilirsin 10defa ihlas suresi 3 kuran hatmine bedel sevap kazandırır.Hergün bir dakikanı ihlas suresine ayarsan ayda 300 defa senede 3600defa ihlas okumuş olursun.Buda 1200 hatme bedel olur.


3- Yüzüne bir dakikada Allahın kitabından bir sahife okuyabilirsin.


4- 1 dakikada kısa bir hadis ,kısa bır ayet ezberleyebilirsin.


5- 1 dakikada 30 defa kelimeyi tevhid getirebilirsin.


6- 1 dakikada 100 defa sübhanallahi ve bihamdihi dersin.Denizlerin köpüğü kadar günah da olsa bağışlanır.


7- 1 dakikada 40 defa La havle dersin cennet hazinelerinden 40 hazine elde etmiş olursun.


8- 1 dakikada 60 defa Esteğfirullah el azim dersin bağış ve affa nail olursun.


9- 1 dakikada 25 defa salatu selam söylersin 250 sevabı, 250bagış ve 250dereceye nail olursun.Şefaati Mustafa’ya s.a.v nail olursun.


10- 1 dakikada dua,tefekkür,tezekkür kalbini inceleyen taatlerle olursun.Kalbin 1 dakikada ameli yerine göre ömre bedel olur.


Hayattan bir dakika ne kadar kıymetli oysa biz hayatımızı harap,zayi etmişiz.


Tövbeler olsun hata rahına gittiklerimize,bilip ettiklerimize,bilmeyip ettiklerimize...........!


Gelin hiç olmazsa her gun bir dk. bu iş için ayıralım....!


1 yorum:

  1. evet güzel düsünce bende azaltmayi deniyorum bosa gecirilen zamanlari insallah yapabiliriz ibadetlerimizi bir kitap almistim mesela 10 dakikada neler yapilir diye cok güzel seyler vardi ondada senin yazilarini görünce o geldi aklima :)

    YanıtlaSil

Yüksekten bakar ise Gönül yüksekte gezer, dem-be-dem yoldan azar, Dış yüzüne o sızar,içinde ne var ise...

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler...