26 Haziran 2011 Pazar

çok acil dua talebi

İKİ TANE ÜYE KARDEŞİMİZİN(ABDULLAH ALADDİNOĞLU VE ALİ SARIKAYA)nın YOĞUN BAKIMDA OLAN ÇOK YAKINLARI VAR LÜTFENÇOK ACİL DUALARINIZI BEKLİYORUZ


.............................................................................................................................................................................................


Müslüman kardeşi için dua etmek..


Ebu’d-Derda (r.a) demiştir ki: “Secde hâlinde yaptığım dualarda kardeşlerimden kırk (bir rivayette yetmiş) tanesinin ismini söyleyerek kendilerine dua ederim.”


Bir hadiste şöyle buyrulmuştur: “Bir kimsenin din kardeşi için gıyabında yaptığı dua geri çevrilmez/kabul edilir. Duayı yapanın başında bir melek: “İstediğinin aynısı sana verilsin!” diye dua eder.”


Hadisin başka bir rivayetinde Allahu Teala şöyle buyurur: “Kulum! İstediğini vermeye önce senden başlarım.”


Meşhur hadiste bir şöyle buyrulmuştur: “Kişinin kardeşi için yaptığı dua kendi nefsi için yaptığı duadan daha çabuk kabul edilir.”


Kardeşliğin haklarından birisi de ona özel olarak dua etmek ve gıyabında affı için ALLAH’a yalvarmaktır. Eğer ALLAH için kardeşliğin bundan başka bir bereket ve faydası olmasaydı bu bile çok büyük bir menfaattir.


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,


Dört kimsenin duası kabule şayandır: Adil hükümdarın, mazlumun, babanın


evladına ve müslümanın müslüman kardeşine gıyabında yaptığı duadır."* "İki kimse vardır ki onların duası ile Allah'ın arasında perde yoktur.Onlar da zulme uğrayan mazlumun ve müslümanın müslüman kardeşi arkasındanyaptığı duadır."* "Müslümanın, müslüman kardeşi gıyabında yaptığı hayır dua müstecaptır.Başucunda duran bir melek vardır. Ne vakit müslüman kardeşine hayır duaederse amin eder ve yaptığın duanın bir misli de senin için olsun der."


4 yorum:

 1. Merhabalar,

  Yoğun bakımda tedavi gören kardeşlerimizin yakınlarına Yüce Allah'tan acil şifalar dilerim.

  En Güzel'e emanet olsunlar.

  YanıtlaSil
 2. ALLAH YAR VE YARDIMCILARI OLSUN. INSALLAH EN KISA ZAMANDA IYILESIR VE SAGLIKLARINA KAVUSURLAR INSALLAH...

  YanıtlaSil
 3. Rabbim acil sifalar versin, bir an evvel sagliklarina kavusmayi nasip etsin AMIN

  YanıtlaSil

Yüksekten bakar ise Gönül yüksekte gezer, dem-be-dem yoldan azar, Dış yüzüne o sızar,içinde ne var ise...

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler...